AB Panevėžio butų ūkis 


   3Atgal   3 Pradžia

 

Gyventojams

Pirmininkams

Renovacija

Naujienos

Priėmimas į darbą

Klausiate-atsakome

 

Susitikimas – paskaita „Gaisrų priežąstys, kaip jų išvengti. Autonominiai dūmų detektoriai“ su Panevėžio APGV  Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininku

Dariumi Marciuška

 AB „Panevėžio butų ūkis“ š. m. gegužės 17 d. su pirmininkais bei gyventojais vėl buvo susitikęs Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Darius Marciuška. Į susitikimą atėjo virš penkiasdešimties daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkų ir gyventojų. Panevėžio apskrities VPGT  viršininkas papasakojo apie gaisrų priežastis, supažindino  su gaisrų ir gelbėjimo darbų organizavimu, patarė, kaip elgtis kilus gaisrui, kaip naudotis gesintuvu, ką daryti, norint išvengti gaisrų.  Susitikimo metu buvo demonstruotas filmas apie gaisro paplitimą nuo užsidegimo momento iki ugnies išplitimo. Susitikimo metu gyventojams priminta, kad daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose draudžiama užkalti, užtverti, užkrauti įvairiomis medžiagomis ir įrenginiais laiptines, koridorius, balkonus, lodžijas, liukus, angas ir kitus išėjimus, skirtus žmonėms evakuoti, rakinti aukštų holų, bendro naudojimo koridorių ir evakuacinių laiptinių duris, užtverti, užkrauti rūsiuose praeigas. Taip pat akcentuota ir namų pirmininkų pareigos ir atsakomybė už gaisrinės saugos taisyklių nesilaikymą. Gausiai susirinkusiems dalyviams dar kartą priminta, kad nuo šių metų gegužės 1 d. įsigaliojo naujos priešgaisrinės saugos taisyklės, pagal kurias dūmų detektorius privalu įsirengti visuose gyvenamuosiuose būstuose – butuose, gyvenamuosiuose namuose ir sodo nameliuose. Pareigūnas praktiškai pademonstravo ir dūmų detektorius, jų veikimo principus, patarė, kur ir kaip geriausia juos montuoti. Susitikimo metu gyventojai daug diskutavo su Panevėžio apskrities VPGT  viršininku, uždavinėjo jiems rūpimus klausimus apie gaisrinę saugą.  Visiems dar kartą priminta, kad gyventojai bet kada gali kreiptis patarimo ar konsultacijų Panevėžio apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje Ramygalos g. 14, gauti konsultacijas telefonu (8 45) 503340 ar el. paštu darius.marciuska@vpgt.lt.

                  

Susitikimas su Panevėžio APGV

 Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininku Dariumi Marciuška

Vasario 27 d. į AB „Panevėžio butų ūkis“ susitikimui su daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkais bei gyventojais buvo pakviestas Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Darius Marciuška  gausiai susirinkusiems bendrovės darbuotojams, daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkams ir gyventojams  papasakojo apie gaisrų priežastis, supažindino  su gaisrų ir gelbėjimo darbų organizavimu, gaisrinės veiklos gairėmis,  pristatė Vidaus reikalų ministerijos kuruojamą „Penkių žingsnių programa tavo saugumui“, patarė, kaip elgtis kilus gaisrui, kaip naudotis gesintuvu. Susitikimo metu buvo demonstruotas filmas apie gaisro paplitimą nuo užsidegimo momento iki ugnies išplitimo.

Susitikimo metu akcentuota, kad daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose draudžiama užkalti, užtverti, užkrauti įvairiomis medžiagomis ir įrenginiais laiptines, koridorius, balkonus, lodžijas, liukus, angas ir kitus išėjimus, skirtus žmonėms evakuoti, rakinti aukštų holų, bendro naudojimo koridorių ir evakuacinių laiptinių duris, užtverti, užkrauti rūsiuose praeigas. Panevėžio APGV  Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Darius Marciuška   dar kartą priminė, kad nuo šių metų gegužės 1 d., vadovaujantis Bendrosiomis gaisrinės saugos taisyklėmis, visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose turės būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai, praktiškai pademonstravo jų veikimo principus, patarė, kur geriausia juos montuoti.

Susitikimo metu gyventojai galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus apie gaisrinę saugą Panevėžio APGV  Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkui ir iš karto gauti  specialisto atsakymus.  Visiems dar kartą priminta, kad gyventojai bet kada gali kreiptis patarimo ar konsultacijų Panevėžio apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje ar gauti konsultacijas telefonu.

      

 

Susitikimas su kalkių ir nuovirų vamzdynuose šalinimo įrangos

 DESCALER atstovu

Kovo 7 d. AB „Panevėžio butų ūkis“ Marius Trinkūnas, kalkių ir nuovirų vamzdynuose šalinimo įrangos DESCALER atstovas Baltijos šalims, susitiko su  AB „Panevėžio butų ūkis“ inžinieriais, daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkais bei gyventojais. Susitikimo metu buvo pristatytas elektromagnetinis kieto vandens nukalkintojas Deskaler (Descaler). 

Marius Trinkūnas papasakojo, kad šis prietaisas pašalina didžiausias problemas, atsirandančias vandentiekio vamzdynuose, šildymo mazguose ir įrangoje, t.y. kalkes ir nuoviras, koroziją ir rūdis, bakterijas ir dumblius. Sužinojome, kad elektromagnetinio nukalkinimo metu vamzdžiuose nesusidaro kietosios nuosėdos, ko pasekoje pailgėja įrangos tarnavimo laikas. Vanduo įgyja minkšto vandens savybes – pagerėja vandens kokybė. Įrenginys ištirpina senas nuoviras (kalkių nuosėdas), apsauga nuo bakterijų, padidėja šilumos tiekimo efektyvumas, pailgina vamzdynų bei prietaisų tarnavimo laiką.  Šis prietaisas yra ekologiškai švarus, nes nereikia naudoti chemijos.

Deskaler veikimo principas – tai įrenginio ritė, apvyniota apie vamzdį, kuri sukuria tiksliai nustatytą magnetinį lauką, kuris atlaisvina su vandens molekulėmis elektrostatiškai surištus kalcio bikarbonato jonus. Susidaro kristalai, kurie neformuoja kietų nuovirų. Įrenginys montuojamas ant įvairių vamzdžių (plieninių, varinių, plastikinių) nepažeidžiant vamzdynų. Darbo metu laikomasi higieninių reikalavimų, nes nekontaktuojama tiesiogiai su vandeniu, nemažina vandens slėgio vamzdyne.

Susitikimo metu gyventojai galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus ir gauti atsakymus apie kalkių ir nuovirų vamzdynuose profilaktiką ir šalinimą šios Deskaler įrangos pagalba. Taip pat buvo pristatyti šios įrangos pardavėjai mūsų mieste.

 


Rekvizitai Administracija, avarinė tarnyba–Beržų g. 48 Darbo laikas: A.s. LT54 7044 0600 0266 2940 AB SEB b.
AB „Panevėžio butų ūkis“, Beržų g. 48,  Butų ūkio tarnyba Nr.1–Vilties g. 20A I – IV    7.30-16.15 A.s. LT75 7300 0100 9446 0022 "Swedbank", AB
Tel.:8-45 432217, faksas 8-45 437671 Butų ūkio tarnyba Nr.2–Vilniaus g. 25A V          7.30-15.00 A.s. LT68 4010 0412 0001 0214 AB DNB b.
El.paštas info@pbu.lt Butų ūkio tarnyba Nr.3–Dariaus ir Girėno g. 6 Pietūs  11.30-12.00 A.s. LT75 7290 0000 0446 7754 AB Citadele b.